כך נדע שניצחנו את קוביד!

0
185
article top ad

הצטרפו אלינו בטלגרם !

ככל הנראה רובנו עדיין לא מומחים בנגיפים, וירוסים ומחלות אחרות. אז איך פשוטי העם עדיין יכולים לעקוב ולדעת האם הכלנו את הנגיף ואנחנו לקראת סיום המגיפה?

האמת פשוטה משחשבנו!

באמצעות מספר גרפים פשוטים, נוכל להבין באיזה שלב של הכלת המגיפה אנחנו נמצאים, בסיומה או עדיין בשלבי הגדילה.
לשם כך נעזר במערכת חינמית שמביאה נתונים מקיפים על מספר הנדבקים ברחבי העולם, אפשר למצוא אותה בלחיצה – כאן!
המערכת פשוטה למדיי, מציגה נתונים על מספר הנדבקים\תמותה ברחבי העולם, פילוח לפי מדינות והכי חשוב מציגה לנו גרף כה חשוב המתאר את קצב הגדילה ביום.

הגרף הבא המתאר את קצב הגדילה ביום נראה קצת מטריד, בקצב גדילה אקספוננציאלי קצת קשה לדעת היכן נעצור אם אין לנו זווית יורדת.


אז מה כן אפשר לעשות? – בגרף מטה, אפשר לראות את מספר הנדבקים ליום מזווית קצת שונה.

מספר הנדבקים ליום יכול לתת לנו אינדיקציה פשוטה האם הגענו לשיא ההכלה או האם אנחנו עדיין ממשיכים בקצב גדילה. כמובן שנצטרך לראות “שיאים” יורדים משמאל לימין לעומת המצב הנוכחי (מגמה יורדת).
בתמונה מעלה, אנחנו רואים את קצב הגדילה ביום של מספר הנדבקים המאומתים ברחבי העולם. באם האזרחים ימשיכו להיות ממושמעים להנחיות כפי שהגרף מתאר, נראה שיש סיכוי שקצב ההדבקה יתחיל לרדת (הגענו “לשיא” ומעכשיו המגמה יורדת).

לשם הדוגמה, הגרף הבא מתאר את מספר הנדבקים היומי במדינת דרום קוריאה

אפשר להבחין שדרום קוריאה הגיעה לשיא ההדבקה ב3 למרץ ומאז החלה לשנות מגמה. מספר הנדבקים היומיים יורד באופן משמעותי מיום ליום ככל שהציבור שומר על ההנחיות וקצב ההידבקות היומית מתחיל לרדת.


הגרף מטה מתאר את קצב הנדבקים ליום באיטליה. כפי שזה נראה, באם האיטלקים ימשיכו לשמור על ההנחיות, נראה שהשיא מאחוריהם.ואיך אפשר מבלי לסיים עם גרף שלנו, ישראל!
מתפלל שראינו את השיא ב25 למרץ ואנחנו באמת נצליח להכיל את המגיפה הזו במהירות.


אז לאחר שראינו איך אפשר לדעת האם הכלנו את המגיפה, האם אנחנו אחרי השיא או עדיין בקצב גדילה, צריך לזכור שהתסמינים אצל אדם שנדבק יכולים להתפתח רק לאחר שבועיים ממועד ההידבקות. כך שהנתונים האלו יהיו הראשוניים ולאחר כשבועיים אנחנו נדע האם באמת ראינו את השיא בהתבוננות נוספת בגרף.

בתקווה רבה שהשיא מאחורינו! בברכת בריאות איתנה לכולם!

הכותבים מחזיקים ו\או עשויים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרות לעיל. כותב הסקירה אינו יועץ השקעות מוסמך ואין לראות בסקירה זו המלצה לקנות או למכור מניות ספציפיות ו\או ביצוע או אי-ביצוע של כל פעולה בשוקי המניות. הנתונים הנדונים בסקירה אינם מהווים ייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. סקירה זו מוגשת כהשקפה עיתונאית בלבד. כל העושה פועלה עושה זאת על סמך שיקול דעתו בלבד.

 

 

מצאתם טעות? רוצים לחדש לנו? לתת לנו זווית\רעיון אחר או סתם לשמור על קשר? מוזמנים ליצור קשר!
לקבלת עדכונים בלייב, עקבו אחרינו בטלגרם!

 

 
Article Bottom ad

השאר תגובה:

הכנס את התגובה שלך
רשום את שמך כאן