In Fed We Trust & G-7

0
63
article top ad

ימים שמסחר משוגע מלווה את וול סטריט. גם היום, מעליות לירידות ללא הכרה.
אי הוודאות מטרפת את המשקיעים, נראה כי מדורה ענקית משתוללת וכשהבנק הפדרלי מחליט על התערבות – עולה שאלה: האם הוא רק שופך דלק למדורה שכבר קיימת?

הבנק המרכזי הודיע על התערבות בשווקים וכך הוריד היום את הריבית בחצי אחוז במאמץ חירום לבלום את האטת הצמיחה הכלכלית שנגרמת מהתפרצות הנגיף.
לבנק המרכזי מצטרפים מבעוד מועד ועידת הG-7 שיצאו מוקדם יותר היום בהצהרה כי הם ישתמשו בכלים המוניטריים העומדים לראשותם בכדי לרסן את האטה הכלכלית שנגרמת מהנגיף. עם זאת, ההצהרה לא כללה פעולות ספציפיות.

הפד התערב – אז למה יורדים?
ההחלטה להפחתת הריבית הגיעה שבועיים לפני הישיבה המתוכננת של הפד, מכיוון שהבנק המרכזי הרגיש שיש לפעול במהירות למאבק בהשפעת הנגיף המתפשט ברחבי העולם.
מכאן המשקיעים מבינים שהפד מכיר בחולשה שיש בכלכלה הגלובלית, אך כאן גם המקום לעלות תהיות – אם הפד מכיר בחולשה ופועל מוקדם מהצפוי, האם החולשה יותר משחשבנו?.
בנוסף לכך יו”ר הפד, ג’רום פאואל, ציין כי הבנק המרכזי לא מתכוון להשתמש בכלים נוספים העומדים לראשותו כדי לעורר את הכלכלה מלבד הפחתות ריבית – ייתכן שגם זה אכזב כמה זאבים בוול סטריט שכנראה ציפו לעוד קלף מהשרוול של הפד.
טראמפ לא נשאר אדיש למהלך הפד וצייץ ישר לאחר הודעת התערבות הבנק: “הפד מקצץ, אך לא דיי בכך, הכי חשוב ליישר קוו עם מדינות/מתחרות אחרות. סוף סוף הזמן של הפד להנהיג, עוד הקלות והורדות”.

המשקיעים נוהרים לאיגרות החוב של ארה”ב אשר מעלים את מחירי האג”ח אך פועלים ביחס הפוך לתשואות וכך לראשונה בהיסטוריה תשואות האג”ח ל-10 שנים יורדות מתחת ל -1%.
מלבד הנהירה לאיגרות החוב, המתכת הצהובה לא נשארת אדישה וגם עולה בכ-3%.
כל זאת מבלי להזכיר את אזהרות הרווח השונות שעלו לכותרות בשבועות האחרונים משלל חברות הפועלות בתחומים שונים.

קצת פרופורציות – כשעלה לכותרות ב2018 “הסכם הסחר” השוק קבע שיא כל הזמנים ב21 לספטמבר 2018 במחיר של 2941 – אחר כך עליות וירידות קיצוניות ליוו את השוק כ94 ימים עד שהשיל כ-20% מערכו וקבע תחתית ב24 לדצמבר 2018 במחיר של 2346 – לקח לו להגיע לאזור השיא כ121 ימים.

המשקיעים רוצים טיפול קונקרטי לבעיה אך מקבלים טיפולי מעקף מסורבלים.
כולנו חכנו לנובמבר, שיגיע כבר מימוש מתבקש בטריגר של בחירות בארה”ב, נראה שהקציר הקדים.
לדעתי, כפי שכבר רשמתי – כל עוד אין וודאות, חזרה לשיגרה, התערבות שתטפל בבעיה (הזרמת כסף?), חיסון לוירוס עם זמן נקוב, ירידה גלובלית בשיעורי ההידבקות של הוירוס או הבנה שאפשר לחיות מדי פעם עם קורונה בדיוק כמו שפעת – סביר שהירידות יכולות להחריף, ואם מחריפים הנקודות הספקולטיביות העומדות לעיניי כתובות בפורום הטלגרם (אפשר לעיין בחיפוש ” SP500″).

זה הזמן החשוב ביותר בו משקיע צריך להיות צמוד לתכנית שבנה לעצמו מבעוד מועד.
לא לבצע פעולות פזיזות הנובעות מחוסר היגיון הצרוף בשוק בזמנים אלו.

הכותבים מחזיקים ו\או עשויים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרות לעיל. כותב הסקירה אינו יועץ השקעות מוסמך ואין לראות בסקירה זו המלצה לקנות או למכור מניות ספציפיות ו\או ביצוע או אי-ביצוע של כל פעולה בשוקי המניות. הנתונים הנדונים בסקירה אינם מהווים ייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. סקירה זו מוגשת כהשקפה עיתונאית בלבד. כל העושה פועלה עושה זאת על סמך שיקול דעתו בלבד.

 

 

מצאתם טעות? רוצים לחדש לנו? לתת לנו זווית\רעיון אחר או סתם לשמור על קשר? מוזמנים ליצור קשר!
לקבלת עדכונים בלייב, עקבו אחרינו בטלגרם!

 

 
Article Bottom ad

השאר תגובה:

הכנס את התגובה שלך
רשום את שמך כאן