article top ad

השוק השיל 8.5% מערכו, אין ספק שהתיקון מתבקש. אך נראה שהפעם השורשים שונים. וירוס מאיים על הכלכלה העולמית ובפעם הראשונה מאז כהונתו של טראמפ – מוטלת בספק יכולתו הפנומנלית שתגרום לשווקים לנוע מעלה\מטה בציוץ אחד.
סמל גאוותו נפגע, אבל כשהטריגר לא מגיע מנשיא ארה”ב ואפילו לא מהבנק הפדרלי, ואי אפשר להאשים את ארה”ב, הדבר בהחלט טוב ומטיב ליחסי הציבור במיוחד כשמדובר בשנת הבחירות שצפויה להיות בנובמבר השנה (לא כמו בישראל, בארה”ב יש בחירות פעם אחת בארבע שנים).
טראמפ יצא אתמול בלילה בראיון מיוחד על הקורונה והטיח בפנינו “ההתפרצות אינה בלתי נמנעת”, המשיך והשאיר מקום לספקות כשאמר שהסיכוי המשתקף לעם האמריקאי נותר נמוך מאוד ושאין סיבה להיכנס לפאניקה. כהרגלו האשים את גורמי התקשורת השונים בכך שמציגים את המצב גרוע יותר מפני השטח.

בצל האטה הגלובלית שמתלווה אלינו בשנה וחצי האחרונות ותהיות על מיתון מתקרב, החשש לסוף סייקל כאן מתמיד. השוק כבר דיי הרבה זמן עולה בצורה סינתטית ללא קשר לצמיחה גלובלית, הפד עזר לדחיפה בכך שהגדיל את המאזן מתחילת ספטמבר 2019 עד היום בכ-440 מיליארד דולר.

את השוק הסיני, הממשל הסיני החזיק עם דחיפה של יותר מכ-200 מיליארד דולר (שאנחנו יודעים…) לאחר שהמדד נפל בצורה דרסטית עם הודעה על התפשטות הנגיף, המדד הסיני נפל בכ-13.5%  – החזיר בצורה סינתטית 10% בתוך 17 ימים. ונסחר כעת במרחק של כ-6% משיא האחרון.

הירידות בשבוע האחרון היו אחוזי דיבוק של פאניקה. אפשר להבחין זאת ע”י נפח המסחר הגבוה שליווה את הירידות ואף רואים זאת במהלך המסחר כשהמוכרים מוכנים לזרוק סחורה בכל מחיר ויוצרים פערי מחירים יחסית גדולים בין מוכרים לקונים.

כרגע ניתן לשוק לעשות את שלו, באם נשבור בחוזה SP500 את 3030 לחץ המוכרים יגבר ואעלה מחדש ניתוח. כשהסבירות העולה לסוף סייקל תגבר וקו מגמה המתלווה מ-2009 שוב יעלה לכותרת.
לא לשכוח את היעדים הספקולטיביים שלי כשאמתח את סרגל הפיבונאצ’י מתחילת המגמה 2009 שלטענתי עדיין לא מומשה.
וכספוילר לבאות תמיד טוב להיזכר ב”חשש למחלה דובית

בזמנים כאלו, אסטרטגית המסחר שכל אחד בנה עבורו צריכה להיות זמינה על השולחן לנגד עיניו.
גמישות היא יכולת עילאית, אך כשמדובר בשוק היצמדות לתוכנית מובנית מבעוד מועד חשובה מאוד.


הכותבים מחזיקים ו\או עשויים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרות לעיל. כותב הסקירה אינו יועץ השקעות מוסמך ואין לראות בסקירה זו המלצה לקנות או למכור מניות ספציפיות ו\או ביצוע או אי-ביצוע של כל פעולה בשוקי המניות. הנתונים הנדונים בסקירה אינם מהווים ייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. סקירה זו מוגשת כהשקפה עיתונאית בלבד. כל העושה פועלה עושה זאת על סמך שיקול דעתו בלבד.

 

 

מצאתם טעות? רוצים לחדש לנו? לתת לנו זווית\רעיון אחר או סתם לשמור על קשר? מוזמנים ליצור קשר!
לקבלת עדכונים בלייב, עקבו אחרינו בטלגרם!

 

 
Article Bottom ad

השאר תגובה:

הכנס את התגובה שלך
רשום את שמך כאן