article top ad


CGC – CANOPY GROWTH CORPORATION

קנופי, לשעבר “טוויד מריחאונה” היא חברה קנדית. בעלת מגוון רחב של “מותגים” מבוססים מריחואנה . עוסקת בייצור ומכירה של מריחואנה בשוק הפנאי והרפואי בקנדה דרך חברות הבת שלה
Tweed Inc, Bedrocan Canada Inc, Tweed Farms Inc, Mettrum Health Corp. מותגי הליבה שלה הם Tweed ו- Bedrocan כש”טוויד” בעלת רישיון גידול ונחשבת למפיק מורשה של מריחואנה רפואית בקנדה. רישיון מסחרי של טוויד מכסה כ15600 מטר רבוע של מתקן “Smiths Falls” שלה המאפשר לטוויד לייצר ולמכור כ3.5 טון מריחואנה רפואית בשנה. כושר הייצור הבנוי של טוויד הוא מעל עשרה חדרי אקלים מבוקרים. “בידרוקאן” שגם מורשה לגידול קנאביס רפואי, בעלת יכולת גידול של כ4800 מטר רבוע במתקן אשר ממוקם בטורונטו הכוללת יותר מ-30 חדרי גידול מבוקרים ושלושה חדרי
חלוקה לקונים.

דוחות הרבעון האחרון שפורסם ב 20.06
מחיר הנייר: $40.3
שווי שוק: כ-13.5 מיליארד דולר

מה היה רבעון קודם?

קנופי הציגה כרגיל גידול מרשים ביחס לרבעון המקביל אשתקד. כשמשלוחי הקנאביס לרבעון שעבר הסתכמו בכ-10 טון קנאביס המהווים גידול של כ334%!. השווה למכירות ברוטו של 98 מיליון דולר קנדי והכנסות נטו שפגעו בשיא 83 מיליון דולר קנדי גידול של 282%. שמכל זה קנופי הציגה שורת רווח של כ75 מיליון דולר קנדי הכוללים הכנסות ממקור אחר. קנופי סגרה השקעה שהוכרזה בעבר על ידי קונסטליישן ברנדס (קורונה) בהיקף של כ-5 מיליארד דולר, והחלה לשים את ההון הזה לרכישות מפתח עבור מוצרים ופיתוחים שיטיבו עם ערכם של בעלי המניות. קנופי הודיעה על התרחבות לשווקים חדשים הכוללים את בריטניה ופרו והודיעה על כוונתה להקים פעילות במדינת ניו-יורק תוך ציון על כניסת החברה לשוק ה”המפ” (זן קנאביס בגידול גרילה בעיקר לתעשייה, ללא החומרים הפעילים) בארצות הברית. תיק הקניין הרוחני של החברה גדל ל-32 פטנטים שהונפקו, כשיש מעל 140 פטנטים יישומיים המכסים מגוון של תחומים מטכנולוגיה, גנטיקה וניסוחים קליניים.
לחברה יותר מ85 אלף מטופלים ברחבי קנדה, המשתמשים בקנאביס למטרות רפואיות ומהווים אבן דרך משמעותית לחברה כ”הכנסה פסיבית”. בין היתר קנופי הודיעה על עלייה במכירות בגרמניה של כ-170%
מהרבעון המקביל אשתקד שהסתכם בכ-2.7 מיליון דולר קנדי.
 
קנופי שמה דגש על מוצרי הליבה שלה וכך יוצרת גיבוי מלאי, בכדי לעמוד בביקוש הנובע ממכירות ברשתות קמעונאיות פיזיות ברחבי קנדה. רמות המלאי שימשו לשיפור זמינות מוצרי החברה על מדפי חנויות הקמעונאיים, כשליתר החברות בתעשייה נוצרו מחסורים באספקה.

איפה אנחנו היום?

קנופי השקיעה השנה הון רב בכדי להתרחב ברחבי העולם. ההכנסות ב-12 החודשים האחרונים הסתכמו
בכ- 226 מיליון דולר, גידול של 190% משנה לשנה.

Credit – marketwatch


יצרה הכנסות של 140.5 מיליון דולר מהלגליזציה הקנדית ו78.9 מיליון דולר במכירות גלובליות של קנאביס רפואי.
גידול בהכנסות ברבעון הרביעי של 13% לעומת הרבעון השלישי עם הכנסות נוספות שנוצרו באמצעות מוצרים בעלי ערך מוסף, שירותי מיצוי ושותפים במרפאות.

ההשקעה של 5 מיליארד דולר מובטחת ממפעלי קונסטליישן (בירה קורונה) הנפרסים על מנת להאיץ אתה ההתרחבות העולמית, כולל רכישת יצרן מכשור רפואי לקנביס, סטורץ וביקל.
לאחר סוף השנה, החברה רכשה את חברת
C3 Cannabinoid Compound Company,
חברת התרופות הגדולה ביותר באירופה, המבוססת על קנבינואידים, ואת מותג היופי והבריאות בבריטניה,
The Works Works Limited.

התרחבות מהירה לשוק הסיבידי בארה”ב בעקבות המעבר של “חוק החווה” החדש. ההתרחבות כוללת השקעות ושותפויות, ייצור מתקדם, אחסון/לוגיסטיקה שכבר נמצאים בעיצומם. כל אלו ועוד מבקשים להביא מוצרי סיבידי של החברה לשוק עד סוף שנת הכספים 2020.
אסטרטגיה נוספת בארה”ב שתצא לפועל באישור בעלי המניות, תכנית לרכישת חברה מובילה בארה”ב “אקרייג”
Acreage Holdings
עסקה שיכולה להעניק לחברה נתיב שירות לשוקי הפנאי והרפואה על פי ההיתר הפדרלי בארה”ב.

נכון ליום 31 למרץ 2019 הסתכם שווי המזומנים של החברה וניירות ערך הסחירים בסך של 4.5 מיליארד דולר. עם זאת החברה מודיעה על הפסד שנתי של כ685 מיליון דולר. סכום עצום לעומת ההפסד השנתי שרשמה שנה שעברה על סך 70 מיליון דולר.
מייק לי – סמנכ”ל הכספים של החברה, אומר שהגידול בהפסדים קשורים ישירות להתרחבויות וההשקעות העצומות שהחברה עשתה השנה. כדי להמחיש , מציג איך תקציב ההשקעות במכירות ושיווק גדל מ38 ל-154 מיליון דולר, בכדי להעסיק צוותי מכירות ושיווק ברחבי קנדה אשר מטפלים ב20 חנויות בבעלות החברה בכל הארץ, ואף משקיעים בבניית מותג ובניית מערכות בכדי לנתח את העסק הצרכנים ועוד.
השקעות נוספות שגדלו מ44 ל160 מיליון דולר בכדי לאפשר התרחבות עולמית, משאבי אנוש, טכנולוגיה
ועוד.

מייק הוסיף ואמר, אנחנו נלהבים לגבי שיפור הביצועים וביצוע ההצהרה שלנו עם מחויבות למצוינות תפעולית. כמו שאנחנו מצליחים, אנחנו צריכים להמשיך לאתגר את עצמנו כחברה, בכדי לבנות את ההצלחה שלנו ולאפשר פלטפורמה גלובלית אשר תהיה דלק הצמיחה כפי שאנו מצפים בשנים הקרובות.
אני רוצה לקחת רגע כדי לדבר על סדרי העדיפויות שהצבתי לצוות ולעצמי.

מספר 1, אנחנו הולכים לבדוק את אסטרטגיית תוכנת תכנון משאבי הארגון העולמי שלנו. בשמה “אי-פי-אר” התכנה מהווה פתרון טכנולוגי לארגונים גדולים כדי לנהל את הפעילות העסקית היומיומית שלהם. פעילויות אלה כוללות רכש, ניהול פרויקטים, חשבונאות, משאבי אנוש, כספים וייצור. איפיאר גם מאפשר לעסקים לשלב מידע, לאחסן, לאסוף, לנהל ולתקשר נתונים בין מחלקות, המעודדות תקשורת בין-תחומית ושיתוף פעולה. מאמין שאם נדרש ניקח צעד אחורה בכדי להבטיח שיש לנו פתרון מדרגי ברמה עולמית לתמוך בעסק ברמה של שנים קדימה.

מספר 2, אנחנו הולכים לחזק דיווח כספי ובקרה. כדי להיות מנהיג עולמי בתחום הקנאביס, אנחנו חייבים לפעול ברחבי העולם בצורה חלקה. אנו מתכננים לעצב וליישם מערך של יכולות משולבות במלואן שיאפשרו לנו לנהל סיכונים ולספק בקרה משופרת לעסק שלנו, תוך עמידה בהתחייבויות הציות שלנו. ככל שהעסק שלנו יתפתח, כך גם הדיווח הכספי שלנו. אנחנו כבר מחדשים את תהליכי הדיווח הכספי שלנו. אנו נמצאים בשלבים המוקדמים של התכנון עבור מה שמגיע בסופו של דבר לדיווח של גאאפ בארה”ב. אנו גם מעריכים שמתודולוגיית הדיווח עשויה להוביל לשינויים באופן שבו אנו מעבירים את הביצועים שלנו למשקיעים.

מספר 3, אנחנו הולכים להאיץ את אינטגרציית הרכישה. חיוני לתוכנית הצמיחה שלנו היא היכולת שלנו לרכוש חברות שמגבירות את יכולתנו להגיע לשווקים גלובליים ואנכיים. בתעשייה שלנו, רבים מחברות היעד האלה בעליי יכולות מבט עסקית וטכנולוגית. בעקבות אסטרטגיות שונות נשפר את היכולת שלנו לרכוש .ולשלב, דבר שישפר את הסינרגיה שלנו להתמודד עם השוק, ולבסוף להפחית את העלויות שלנו

לסיכום, תוכנית זו מאפשרת לנו ליצור פלטפורמה התומכת בצמיחה ניתנת להרחבה, מרחיבה את התרחבותנו לארה”ב ומחוצה לה, מעצימה את העובדים שלנו בכלים ויכולות מתקדמים לפיתוח תובנות עסקיות המאפשרות לנו לנצל הזדמנויות בשוק ומספקת המשך ואת הבסיס על דיווח לבעלי המניות שלנו ואת הקהילה הפיננסית.

טכני?

CGC – אינטרוול זמן יום

קנופי נסחרת בתעלה יורדת (האדומה) ונעצרה בדיוק על חצי פיבו בסרגל שעומד על 39 ומגדיר עדיין את המגמה כחיובית. הנייר נסחר מתחת לממוצע 50, שמגדיר אותו כשלילי. עם זאת, נראה כי הקונה עדיין כאן.

קיימת אופציה לבדיקה נוספת של אזור “איי” “ביי” המסומנים בעיגולים אדומים במחיר 35.7 שיכול להיות אפשרות מדהימה לכניסה מחודשת כבדיקה אפשרית של אזורי תמיכה ישנים ובנוסף ישמש כ-61% פיבו אשר יותיר את המגמה כחיובית – סגירה מתחת ל35 יומיים רצוף יכול לאותת על האפשרות לבדיקה נוספת של קוו המגמה (שחור מקווקו) שישמש כתמיכה ראשונה.

במידה והנייר שומר על סחירות מעל 39, הנייר ישאף כל עת לבדיקה של 44.
בפריצה של 44 וסחירות מעל, הנייר ייצר מגמה חיובית חדשה, אך יתקל בגג התעלה האדומה בבוא העת, דבר שלדעתי יקשה על הפריצה ללא חדשה פונדמנטלית שיכולה לעזור לפריצה. גג התעלה נמצא באזור 50.
כשפריצה של כל אזור 50~52 יכולה לשלוח את הנייר לכיוון השיא ואף יותר.

לסיכום:
קנופי הצומחת בממלכת המריחאונה העולמית. אחת מן המלכות האדירות שלא עוצרות לרגע, יוצרת קשרים אסטרטגיים, מחקרים, פיתוח, התרחבויות, שיתופי פעולה ופריסה ברחבי העולם באמצעות רכישת שונות .
החברה סוחבת הפסדים שנפערים משנה לשנה, אך חשוב יותר להבין ממה ההפסדים הללו, מייק לי סמנכ”ל הכספים של החברה ציין בוועדה שההפסדים נבעו מהצורך של החברה להשקיע בהתרחבויות והשקעות נוספות שיטיבו בעתיד ובהוצאות חד פעמיות. כשמעמיקים בדוחות, רואים היטב שהכסף אינו מתאדה והופך היטב לנכס או צינור שיהוו בעתיד מקור הכנסה נוסף ויטיב עם החברה.
לקנופי כיסים עמוקים, כאלו המאפשרים לה את האופציה להתרחב, לצמוח ולבצע רכישות שונות לפי הצורך.
,עם תזרים מזומנים ענק המקנה שקט נפשי, החברה יכולה להיות רגועה ולהמשיך באסטרטגיית הצמיחה שלה כשסדר העדיפויות של מייק נשמע מאוד מאתגר, מעניין האם החברה באמת תצליח להפתיע בשנה הבאה ולעמוד בהם.
הטכני מביא עמו נקודות טובות להצטרפות ואף נקודות שיכולות להיות מעניינות יותר, בסובלנות רבה והתנהלות נכונה אפשר למקסם את התשואה מקנופי.

אינני מודאג מההפסדים הללו, בהסתכלות רחבה – החברה צומחת! ובשביל לצמוח צריך אסטרטגיה נכונה מזומנים ואומץ. ונראה שלקנופי יש הכול. עם ברוס לינטון מנכ”ל החברה על ההגה, נראה ששועטים לעתיד ירוק. החברה כבר פועלת בגרמניה, בברזיל, אמריקה, דמנרק ובמדינות נוספות באמצעות חברות בת שונות.
וכשיש הפסדים הנובעים מצמיחה והתרחבויות, ומנגד גידול אקספוננציאלי בהכנסות נקודת האיזון תגיע באותו שלב שהחברה תתחיל לייצר רווחים ולעבור לרווחיות. ולדעתי אנחנו רואים רק את קצה היכולת של החברה כשיש עוד המון בפתח.
בהתנהלות נכונה כמו בימים אלו, קנופי המלכה, תישאר, תהיה, ותגדל למונופול קנאביס עולמי.

לכותב הסקירה יכולה להיות אחזקה במניות המובאות בסקירה. כותב הסקירה אינו יועץ השקעות מוסמך ואין לראות בסקירה זו המלצה לקנות או למכור מניות ספציפיות ו\או ביצוע או אי-ביצוע של כל פעולה בשוקי המניות. הנתונים הנדונים בסקירה אינם מהווים ייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. סקירה זו מוגשת כהשקפה עיתונאית בלבד. כל העושה פועלה עושה זאת על סמך שיקול דעתו בלבד.

מצאתם טעות? רוצים לחדש לנו? לתת לנו זווית\רעיון אחר או סתם לשמור על קשר? מוזמנים ליצור קשר!

לקבלת עדכונים בלייב, עקבו אחרינו בטלגרם!

 
Article Bottom ad

השאר תגובה:

הכנס את התגובה שלך
רשום את שמך כאן