article top ad
לצד היפוך עקום התשואות, האטה בדוחות הכספיים, במכירות ובקצב הצמיחה הכלכלית, נראה כי מדד הSP500 לא התרגש כשסגר השבוע את הרבעון הראשון הטוב ביותר מאז 1998, המסמל עלייה של כ-13.1% מתחילת הרבעון ומקנה לו את התחלת הרבעון הטוב ביותר מאז 1998.
credit – cnbc.com
כשאת העלייה מוביל סקטור הטכנולוגיה שעלה כ-19% מתחילת השנה ומעמיד רף גבוה לשאר הסקטורים כשהמשקל הנקי שלו מהמדד עומד על 21.2%.
credit – cnbc.comכשיורדים לעומק רמת החברות, אפשר להבחין בתשואות יוצאות דופן בחלקן כש”Coty” המובילה ביותר מ75% מתחילת השנה ומנגד בירידות כאשר “קרפט היינץ” מובילה את הירידות בכ24% וכך מקבלת את תואר “הביצועים הגרועים ביותר” מתחילת שנה.
credit – cnbc.com
גם בבורסות העולמיות נרשמו ביצועים טובים לרבעון הנוכחי של תחילת השנה, שהבורסה באירלנד עלתה ביותר מ30%. גם יוון, איטליה וקנדה שעלו ביותר מ13% כל אחת.
credit – cnbc.comלא רק המניות היו הנכסים היחידים שהצליחו ברבעון הראשון. כששוק הסחורות לא עמד מנגד וחוזי החזירים הרזים זינקו בכ-45% ברבעון הנוכחי, בעוד שהבנזין וחוזי הנפט הגולמי עלו ביותר מ30% שניהם. מחירי הקפה והחיטה ירדו ברבעון הנוכחי בכ-7% לפחות.
credit – cnbc.comכשהכול קורה לצד היפוך עקום התשואות
credit – stockcharts.com
אשר מעלה את הסיכון להחזר החוב בטווח הקצר לעומת הטווח הארוך. וכך מעלה חששות על מגוון בעיות שעלולות לצוץ במהלך החודשים ואף השנים הבאות שיקשו על החזר החוב.

credit – @charliebilello via twitter
תשע המיתונים האחרונים בארה”ב, את כולם קדמו היפוך בעקום התשואות. אם ההיסטוריה חוזרת על עצמה, אפשר לראות מיתון מתחיל ב8-24
החודשים הבאים. כשהזמן הממוצע עומד על 14 חודשים בלבד.
ברצוני להסב את תשומת הלב שוב לגרף של בורסת ניו יורק. שיאים לעומת שפלים חדשים, כשהחיתוך השוורי נכנס לתוקף לקראת סוף מרץ – עדיין רואים “שיאים” לעומת “שפלים” חדשים ואף הזדקרות מעלה המעידה על המשכיות המגמה החיובית.
credit – stockcharts.com


חוזים עתידיים מדדים –

לפנינו חוזה מדד ה-SP500 באינטרוול זמן יומי – שבשבוע שעבר סגר סגירה שבועית בתוך המגמה היורדת והשאיר אותנו בספקות.
credit – investing.com
כשהסגירה השבועית העידה כי הקונה עדיין כאן וסימנה פריצת התעלה היורדת על בסיס סגירה שבועית.
credit – investing.com
אף על פי הסגירה השבועית של הספיי מחוץ לגבולות התעלה במסווה של פריצה, הנסדק הדאו והרסל – מספרים סיפור שונה ועדיין גורמים לוודאות השווקים להיות כלוט בערפל.

כשהנסדק בתצורה יומית עדיין נסחר בגבולות התעלה היורדת (מגמה שלילית), ונסחר חיובי בכ-4.5% מעל הממוצעים.
credit – investing.com
הגרף השבועי פחות מעודד ומגדיר את הנסדק ב”חוסר החלטיות” מצד המשקיעים. כשמתלווה אליו נר היפוך שבועי על גג התעלה (שבוע שעבר) והנר הנוכחי המעיד על חוסר החלטיות.
credit – investing.com
כשפריצה של התעלה והמשך מגמה חיובית תהיה רק מעל 7600 על בסיס סגירה שבועית (כ3.5% מעלה).


הדאו, שגם נמצא בגבולות התעלה היורדת. נראה חיובי מעל הממוצעים, כשממוצע 50 תומך בשני הפעמים שמהדד נגע בממוצע השבוע ומקפיץ אותו חזרה מעלה, נראה כתרחיש חיובי מאוד ואף רצוי בכדי לפרוץ את אזור המוכרים. כשאת הפריצה תסמן לנו סגירה שבועית מעל 26300 ותשלח אותו לאזור התנגדות השיא הקודם ואף 27150 הפוטנציאלי.
credit – investing.com
דאו שבועי
credit – investing.com


רסל – עדיין בתחום התעלה היורדת (מגמה שלילית), הוגדר כשלילי שבוע שעבר עם סגירה מתחת לממוצע 50 – סגר את השבוע מעל הממוצע, אך עדיין מתחת לממוצע 200 ומראה לנו את יכולתו בהיותו הפכפך. כשאת הספקות נעלים לחלוטין כשנפרוץ את אזור המוכרים בעת סגירה שבועית מעל 1600 וכך נחזור למגמה חיובית.
credit – investing.com


החוזים על הוויקס מראים כי הפחד אט אט מתפוגג, כל עוד נסחר מתחת ל18 על בסיס סגירה הכיוון טוב לשווקים.
credit – investing.com
בנוסף כפי שסיקרתי את הזהב ב הבהלה לזהב, כל עוד נסחר מתחת ל1400 הוא לא מהווה אלטרנטיבה חלופית לשוק המניות וכך גם הוא מהווה אינדיקטור להעלמת החשש ממשבר, עד 2021 😉 .

אז מה צופה לנו השבוע?

אירועים כלכליים

investing.com אירועים כלכליים – כקרדיט
דוחות
אין תיאור זמין לתמונה.
credit EarningsWhispers via FaceBook
כשהמדווחות הבולטות ביותר השבוע הן:
Walgreens Boots Alliance $WBA, Navigator Holdings $NVGS, Arcimoto $FUV, Constellation Brands $STZ, GameStop $GME, Dave & Buster’s $PLAY, Titan Pharmaceuticals $TTNP, Signet Jewelers $SIG, Lamb Weston $LW, Altimmune $ALT.


לסיכום – עם זאת שהספיי פרץ עם סגירה שבועית מחוץ לגבולות התעלה, הנסדק דאו והרסל עדיין בגבולות התעלה היורדות וכך מגלמות את אי הוודאות הקיימת בשווקים. שהוודאות תחזור אך ורק לאחר פריצה של אזורי המוכרים (סגירה שבועית מעל):

דאו 26300

נסדק 7600

רסל 1600
לכותב הסקירה יכולה להיות אחזקה במניות המובאות בסקירה. כותב הסקירה אינו יועץ השקעות מוסמך ואין לראות בסקירה זו המלצה לקנות או למכור מניות ספציפיות ו\או ביצוע או אי-ביצוע של כל פעולה בשוקי המניות. הנתונים הנדונים בסקירה אינם מהווים ייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. סקירה זו מוגשת כהשקפה עיתונאית בלבד. כל העושה פועלה עושה זאת על סמך שיקול דעתו בלבד.

מצאתם טעות בסקירה? רוצים לחדש לנו? לתת לנו זווית\רעיון אחר או סתם לשמור על קשר? מוזמנים ליצור קשר!

לקבלת עדכונים בלייב, עקבו אחרינו בטלגרם!

 
Article Bottom ad

השאר תגובה:

הכנס את התגובה שלך
רשום את שמך כאן