סקירה שבועית 24.פברואר

0
266
article top ad
בסוף הסקירה הקודמת של “שוק לאן?!” רשמתי שיש לי חשש קל מאיזו תעלה שהייתי רוצה שתתבטל. התייחסתי לסיגרה יומית שהייתי רוצה לראות מעל נקודה מסוימת, אך בדיעבד נראה שהייתי צריך להתבסס על סגירה שבועית ולא יומית.

קיבלנו בסנופי “פריצת שווא” באינטרוול זמן יומי.
בתמונה – חוזה סנופי באינטרוול זמן יומיוהכי חשוב, שהסגירה השבועית הייתה בתוך גבולות התעלה (משמע אין פריצה) – אינטרוול זמן שבועי.
בתמונה – חוזה סנופי באינטרוול זמן שבועי


לרוב אין הרבה סטייה במדדים וכשאחד עולה כולם עולים ולהפך. אך נראה שבתקופה האחרונה כשאחד עולה, הוא מחפה על ירידה של השני ולהפך, בכדי לבצע “איזון” ו\או “וויסות” של המדדים.

אפשר להבחין בזה במבט חטוף בנסד”ק, אשר נראה כל כך שוורי בהיותו מושך נתח כבד של הסנופי מעלה (הטכנולוגיה בעלת המשקל הגבוה ביותר במדד הSPY כ-20%) כשיתר מהרכב המדד מושך מטה (לדוגמה XLF הבנקים לאחר הודעת הפד האחרונה).

בתמונה – נסדק 100 (במרחק של כ2.5% משיא כל הזמנים)
נראה כי גם הנסד”ק הגיע לגג תעלה, מקום המזמן מוכרים אימתניים ומציב את השוק בפני בעיה.
נסדק 100 – אינטרוול זמן שבועי – נר מוכרים אימתני
רוב הזמן אני מתייחס אל הסנופי בתור המדד של השוק, אך נראה כי בעידן המודרניזציה כשהכול גלובלי ואפקט הפרפר יכול להוות כפקטור פרקטי לשינויי ענק בשווקים אנו צריכים לאמוד את כל האמצעיים העומדים לראשותנו ובמיוחד כשיש לנו את היכולת לנתח את ארבעת המדדים.
וכאן אני מתייחס ל”רסל 2000″ אשר סיפר לנו סיפור שונה לגמרי כשעיננו היו מוסטות לכיוון הספיי והתחושה שמעל 2800 הכול יהיה בסדר…
בתמונה – רסל 2000 (לא מצליח לפרוץ 1600)
נראה כי כל העלייה הזו של הנסד”ק והסנופי, הרסל בכלל לא הרגיש ולא התרגש. כשאינו מצליח להרים את הראש מעל ממוצע 200 כמה פעמים, הוא מתייאש ואף שובר מטה לביקור בממוצע 50. כשגם התמיכה שם לא צולחת, הוא קודח את ממוצע 50 בשישי האחרון וסוגר כ3.6% מטה (כשהסגירה מתחת לממוצעים). אין ספק שהמדד מראה את חולשתו, האם זו תחילתה של מימוש העליות? או תחילתה של מימוש מגמה… (מגמה של 2009) את זה נדע בקרוב.


נראה כי הדאו גם הגיע לגג תעלה ורוצה לצאת לדרכו מטה, אף על פי שעד כה היה “חיובי” (נסחר מעל הממוצעים) אך תעלה חזקה מכל.
דאו – גרף יומי

לסיכום, נראה כי המדדים עדיין בגבולות התעלה היורדת. הסנופי שיחק לנו משחק והתחפש בפורים לשור בעל יכולת פריצה, אך כשפורים נגמר (שישי) הוא הראה לנו שהכול היה פיקציה במסווה של החג (פריצת שווא). הרסל זעק לנו את חולשתו כבר מזמן כשאינו מצליח לפרוץ את ממוצע 200 ובשישי אף שבר את ממוצע 50 .
יתר המדדים נראים במדויק בתוך גבולות התעלה היורדת וכך מחזירים את אי הוודאות הקיימת לשווקים. כשהסגירה השבועית העידה על כך שהדוב עודנו כאן, נראה שצפוי לנו שבוע מטלטל. כל עוד לא שברנו את קווי המגמה המלווים את המדדים משנת 2009 – אנחנו לא נצא למימוש של כלל המגמה. אך בעת שבירה… יש לשים לב כי ככל שנעמיק בתיקון, כך היעדים העתידיים יהיו אף גבוהים יותר (השוק יהיה יותר זמן שוורי בעתיד כשהאיזון יסתיים).
לכותב הסקירה יש אחזקה במניות המובאות בסקירה. כותב הסקירה אינו יועץ השקעות מוסמך ואין לראות בסקירה זו המלצה לקנות או למכור מניות ספציפיות ו\או ביצוע או אי-ביצוע של כל פעולה בשוקי המניות. הנתונים הנדונים בסקירה אינם מהווים ייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. סקירה זו מוגשת כהשקפה עיתונאית בלבד. כל העושה פועלה עושה זאת על סמך שיקול דעתו בלבד.


מצאתם טעות בסקירה? רוצים לחדש לנו? לתת לנו זווית\רעיון אחר או סתם לשמור על קשר? מוזמנים ליצור קשר !

לקבלת עדכונים בלייב, עקבו אחרינו בטלגרם!
 
Article Bottom ad

השאר תגובה:

הכנס את התגובה שלך
רשום את שמך כאן